Pokovování tvarových dílů

Napařování a naprašování ve vakuu.

Formplast Purkert díky svému oddělení pokovení dokáže nanášet povlaky s vysokou reflexivitou na lisované dílce, což je hojně využíváno v automobilovém průmyslu při výrobě světel. Jedná se o technologii nanášení tenké vrstvy kovu ve vakuu na povrch dílce a poté transparentní vrstvy polymeru pro ochranu kovové vrstvy před atmosférickými vlivy. Dle požadavků zákazníka hlídáme parametry obou vrstev, čímž se snažíme docílit maximální požadované kvality.

Naše oddělení pokovení, díky rozmanitosti používaných technologií depozice kovových vrstev, dokáže pokovit dílce s velice náročnými a rozdílnými geometrickými tvary. Disponujeme napařovací i naprašovací technologií ve vakuu. Za pomoci těchto používaných technologiích jsme zákazníkovi schopni nabídnout řešení na míru. Ekonomičtější řešení pokovovaných dílců v případě napařování tvarově méně složitých dílců, nebo řešení pokovovaných dílců s vysokou tvarovou složitostí v případě naprašování. Na profesionální úrovni se zabýváme hlavně nanášením vrstvy hliníku, což není zdaleka jediná varianta nanášeného kovu.

PylonMet VXL

Jedná se o vysokovakuové naprašovací zařízení, které je určeno k nanášení vrstev za velmi krátké doby cyklu. Průběh výroby je řízen plně automaticky. Zařízení je vhodné pro různé typy kovů.

CompactMet

Jedná se o vysokovakuové napařovací zařízení, které je ekonomické, kompaktní a velmi rychlé pro pokovení třírozměrných dílů. Dvojité dveře umožňují vysokou produktivitu.