Vývoj a konstrukce vstřikovacích forem

Vyvíjíme přímo pro potřeby zákazníka

Oddělení konstrukce má za cíl připravit konstrukční podklady potřebné pro zrealizování celých projektů výroby plastových dílců včetně jejich montáže.

  • příprava a vývoj plastových výrobků - výroba 2D a 3D dokumentace
  • vývoj nářadí - konstrukce vstřikovacích forem včetně přípravy elektrod
  • vývoj měřících přípravků potřebných pro měření v předsériové i sériové výrobě
  • vývoj montážních přípravků
  • vývoj přípravků potřebných k technologii pokovení dílů
  • vývoj zařízení nutných k automatizaci výrobních pracovišť
 

Konstrukce a vývoj

Konstruování všech projektových úkolů probíhá plně ve 3D prostředí, s možností výstupu ve všech běžně používaných 3D i 2D formátech. Při realizaci vývoje konstrukčních celků je aplikována metoda FMEA s využitím CAQ programů firmy Palstat.

Návrhy ve 3D CAD

Pro komunikaci se zákazníky je možné využít všech prostředků, které nabízejí softwary Catia, Siemens NX a SolidWorks. Vlastní návrhy probíhají na základě specifických požadavků zákazníků a standardizovaných postupů firmy Formplast Purkert.

Technologická příprava CAM

Technologie nástrojárny využívá kompatibilní 3 a 5-osý  CAM program Powermill, pro drátové řezání slouží program Kovoprog. Vývoj technologických postupů zahrnuje i poznatky z vlastních zkušeností při obrábění složitých obrobků z nestandardtních materiálů. Velmi se dbá na precizní přípravu povrchů dle požadavků zákazníků.

Simulace vstřikování

Pro optimální predikci vlastního procesu vstřikování se při návrhu nástrojů využívá moderních CAE metod. Vlastní výpočet simuluje reálné podmínky včetně temperace nástrojů. Výstupem jsou předpokládané hodnoty všech důležitých parametrů včetně deformací dílů.